Skip to content

Próba kontrolowana placebo szczepionki przeciw krztuścowi ad 8

1 rok ago

575 words

Ponieważ podano tylko dwie dawki, a dzieci były w wieku od 6 do 11 miesięcy, kiedy zostały dopuszczone do badania, nie można przeprowadzić prawidłowego porównania z anatoksyną krztuśca zastosowaną w naszym badaniu. Ze względu na reaktywność krzyżową między białkami błony zewnętrznej niekapsułkowanej H. influenzae i hemaglutyniną włókienkową 19 istnieje ryzyko zdiagnozowania zakażeń bordetella testami serologicznymi dla przeciwciał filament-hemaglutynina. Analiza kliniczna wszystkich pacjentów ze wzrostem przeciwciał IgG przeciwko nitkowatej hemaglutyninie jako jedynemu dodatniemu wynikowi laboratoryjnemu wskazała jednak, że wszyscy mieli zakażenie bordetellą zamiast H. influenzae. Dlatego w obliczeniach skuteczności szczepionek należy uwzględnić przypadki ze wzrostem liczby przeciwciał przeciw hemaglutyninie jako jedynym laboratoryjnym dowodem zakażenia bordetella, nawet jeśli kilka przypadków parapertytyzmu można było fałszywie zdiagnozować jako krztuśca. Jeśli wzrost przeciwciał IgG przeciwko samej hemaglutyninie nitkowatej nie został zaakceptowany jako diagnostyczny w naszym badaniu, skuteczność anatoksyny krztuśca przeciwko krztuścowi z co najmniej 21 dni napadowego kaszlu wynosiłaby 78 procent zamiast 71 procent.
Badanie to ujawnia ważną trudność diagnostyczną, która występuje, gdy przeciwciała przeciw składnikowi szczepionki są badane pod kątem diagnozy serologicznej. Testy serologiczne z toksyną krztuskową miały znacznie niższą wrażliwość u nosicieli toksoidów DTP niż u biorców toksyn DT, ponieważ biorcy toksyn DTP mieli już wysokie wartości przeciwciał IgG przeciwko toksynie krztuścowej w próbkach surowicy w ostrej fazie. Z tego względu ogromną wagę miał pomiar przeciwciał przeciwko antygenowi (hemaglutynina włókienkowa), który nie był zawarty w szczepionce. W próbach szczepionek zawierających zarówno toksynę krztuścową, jak i hemaglutyninę włókienkową, diagnostyka serologiczna będzie jeszcze trudniejsza. Ponadto hodowle i PCR były mniej wrażliwe u dzieci zaszczepionych niż u nieszczepionych.
Podsumowując, szczepionka przeciwko krztuścowi jest bezpieczna i immunogenna oraz zmniejsza częstość występowania i nasilenie krztuśca. Ponadto zmniejszono odzyskiwanie organizmu. Proponujemy, że toksoid krztuścowy jest zarówno niezbędny, jak i wystarczający do szczepienia dzieci i dorosłych. Jest to najprostsza, a więc teoretycznie najbezpieczniejsza szczepionka przeciw krztuścowi. Obecnie badamy, czy masowe szczepienia dzieci z anatoksyną krztuścowej wyeliminują krztusiec, tak jak to miało miejsce w przypadku błonicy, innej nieinwazyjnej choroby układu oddechowego za pośrednictwem toksyny. Masowe szczepienia z toksoidem błoniczym wyeliminowały błonicę, mimo że toksoid zapewnia niepełną ochronę indywidualną w warunkach endemicznych lub epidemicznych.26,27
Finansowanie i ujawnianie informacji
Wspierane przez umowę (NO1-HD-9-2905) z National Institute of Child Health and Human Development. Analiza reakcji łańcuchowej polimerazy była finansowana przez Uniwersytet w Göteborgu.
Mamy dług wdzięczności wobec pielęgniarki Niny Knutsson i wszystkich pielęgniarek, techników laboratoryjnych i pracowników danych za ich doskonałą pracę; Dr Kjell Tullus za niezależny przegląd wszystkich przypadków krztuśca; Profesorowi Hansowi Wedelowi za dokonanie przeglądu obliczeń statystycznych; i do Drs Rachel Schneerson i Duane Alexander, Dolores Bryla, MPH i profesor Ingemar Kjellmer za cenne wsparcie podczas całego projektu.
Author Affiliations
Z Departamentów Pediatrii (BT, JT), Mikrobiologii Medycznej i Immunologii (TL), Bakteriologii Klinicznej (LL, GZ) i Medycyny Geriatrycznej (VS), Uniwersytetu w Göteborgu, Göteborgu, Szwecji; oraz Narodowy Instytut Zdrowia Dziecka i Rozwoju Człowieka (CUL, JBR) oraz Narodowy Instytut Alergologii i Chorób Zakaźnych (WB), National Institutes of Health, Bethesda, Md.
Prośba o przedruk do Dr. Trollfors w teście szczepień prokrezy w Göteborg, St. Paulig 6, S-416 60 Göteborg, Szwecja.
[więcej w: meniscektomia, psycholog transportu, paulina papierska instagram ]

0 thoughts on “Próba kontrolowana placebo szczepionki przeciw krztuścowi ad 8”

Powiązane tematy z artykułem: meniscektomia paulina papierska instagram psycholog transportu